Erasmus+ projekts

«Jaunrade, saskarsmes ekonomika un likumpārkāpēji» sadarbībā ar Lielbritānijas organizāciju Pictora Ltd (2015. – 2017.gads)

Rīks Nr.1

spied šeit, lai sekotu līdzi izstrādei -  Mācīties dalīties un uzticēties (Learning to share & trust), ko vada Zane Veinberga sadarbībā ar RIA speciālistiem


Rīks Nr.2

spied šeit, lai sekotu līdzi izstrādei -  Kas es esmu un kāds ir mans ceļš? (Who am I and what is my way?), ko vada psiholoģe Krista Skara sadarbībā ar Iļģuciema cietuma speciālistiem


Sekojiet mums mājas lapā www.create4life.net

Attēlu rezultāti vaicājumam “ieslodzījumu vietu pārvalde”Ieslodzījumu vietu pārvalde

Lietuvas parneri

Portugāles partneri

Lielbritānijas partneri

RIA kā sadarbības partneris ir iesaistījies Erasmus+ finansētā projektā «Jaunrade, saskarsmes ekonomika un likumpārkāpēji», kuru kā vadošais partneris realizē Lielbritānijas bezpeļņas uzņēmums Pictora Ltd. Projekta mērķis ir ar jaunrades paņēmieniem radīt nodarbinātības iespējas bijušajiem un esošajiem ieslodzītajiem. Tieši caur jaunrades prizmu likt bijušajiem ieslodzītajiem saskatīt savu potenciālu un iespējas, un spēju to pielietot darba tirgū vai sava privātā biznesa uzsākšanai. Projekta sasniedzamais rezultāts ir radīt tirdzniecības platformu, kurā bijušie un esošie ieslodzītie var realizēt savus mākslas darbus.
Erasmus+ finansētais projekts tiks realizēts laika posmā no 01.09.2015. – 31.08.2017.
Projekta īstenošanas laikā tiek piemērotas dažādas neformālās izglītības metodes un paņēmieni, lai iedrošinātu indivīdus pilnveidoties un attīstīties saistītās ekonomikas ietvaros. Projekta uzdevums ir palīdzēt sevī atrakt «apraktos sapņus un cerības», tikt pāri emocionālām traumām, spēt pārvarēt bailes un bezpalīdzību, lai pēc iespējas vairāk spētu pārvarēt šķēršļus un sasniegt uzstādītos mērķus un īstenot savas ieceres, tādējādi mazinot atkārtotas noziedzības riskus. Cilvēciskā jaunrade ir neierobežota, taču lielākajai daļai bijušo ieslodzīto dominē tādi vārdi, kā «Nē!», «tas nekad neizdosies». Jaunrade palīdz iepazīt sevi, attīstīt savu potenciālu, un spēju pielāgoties mainīgajai pasaulei.
Saskarsmes ekonomika ir jauns biznesa modelis, kas aizstāj novecojušo modeli, kurā preces tiek ražotas rūpnīcā neskaidram patērētāju lokam, un šīs preces ražo darbinieki, kuriem nerūp, kur tā ražotais produkts nonāks. Saskarsmes ekonomikas pamatā ir dziļa iesaiste starp darbinieku un darba devēju visā darba procesā, tāpat arī starp uzņēmumu, kas piedāvā savu preci un tā patērētāju. Šāds biznesa modelis pieprasa no darbinieka augstu atbildību sajūtu par savu darbu, kā arī spēju pārliecināt savus līdzgaitniekus, un vajadzības gadījumā spēju uzņemties līderību mērķa sasniegšanai.
Lielākajai daļai bijušajiem ieslodzītajiem šīs ir pilnībā neapgūtas prasmes, tādēļ organizācija Pictora ar jaunrades palīdzību piedāvā šiem indivīdiem nepieciešamo apmācību un iespēju savas prasmes pilnveidot, kā piemēram, uzstāties auditorijas priekšā, spēju atgūties pēc piedzīvotām neveiksmēm. Ar Lielbritānijas Nacionālās loterijas iestādes (analogs Latvijas Loto) organizācija Pictora ir  iegādājusies savu tipogrāfiju, kura piedāvā visplašākās apdrukas iespējas (krūzītes, T-krekli, kalendāri, auduma somas). Izmantojot šo unikālo iespēju, Pictora var piedāvāt bijušajiem ieslodzītajiem apmācības iespējas, kā radīt šādus apdrukātus priekšmetus un tos piedāvāt iegādāties. Šī bijušajiem ieslodzītajiem ir unikāla iespēja, jo lielākā daļa no viņiem nekad iepriekš nav strādājuši algotu darbu.