Mīlestības vēstījums no Teleru ģimenes.

Pateicoties šai mākslinieku ģimenei no Cīrihes, kas savās sirdīs nes īpašu mīlestību pret Medžugorji, mums piecas rudenīgās dienas piepildīja ar Dievmātes mīlestības pilno saulaino vaigu (19.10.2017. – 23.10.2017.).

Prezentācijas notika četrās vietās - Grāmatu namā "Valters un Rapa" Aspāzijas bulvārī 24, Rīgas Centrālajā bibliotēkā, Sv. Ģimenes Mājā Vecrīgā un Bruknas muižā.

Šveices mākslinieks Hūberts Telers (Hubert Theler) dodas svētceļojumos uz Medžugorji kopā ar ģimeni kopš 2003.gada. Medžugorje ir neliels horvātu apdzīvots ciemats Bosnijā un Hercogovinā, apmēram 20 km attālumā no pilsētas Mostaras. Būdams Medjugorjē, mākslinieks ar rožukroni rokā un kopā ar ģimeni dodas pa akmeņaino taku Parādīšanās kalnā (Podbordo) un Krusta kalnā (Križevac). Kāpjot pa šo skarbo un akmeņaino ainavu, viņš piepeši pamana daudzas sejas, kas uz viņu noraugās no neskaitāmiem akmeņiem un klints bluķiem. Kā aizrautīgs fotogrāfs un rakstnieks, viņš vienmēr nēsā līdzi nelielu kameru un piezīmju blociņu, un tā viņš sāka iemūžināt šos sastingušos sejas vaibstus. Nu jau ir pagājuši vairāk kā divpadsmit gadi kopš brīža, kad viņš uzsāka bildēt akmeņus Parādīšanās kalnā un Krusta kalnā. Visas fotogrāfijas ir uzņemtas vienīgi šajos divos svētajos kalnos.

Pateicoties šiem mākslas darbiem, sastingušie akmeņi ir kļuvuši dzīvi, kas sasaucās ar 2013.gada 25.janvāra Vissvētākās Jaunavas Marijas - Dievmātes vēstījumu: “Lai Jūsu lūgšana ir stipra kā dzīvs akmens, un tikai tā Jūs sāksiet liecināt ar savu dzīvi”. Akmeņi patiesi ir dzīvi, tie liecina par šīm svētajām vietām, kā to apliecina šie unikālie mākslas darbi. Fotogrāfijas un to mākslinieciskās interpretācijas ir papildinātas ar īpaši izvēlētiem Vissvētākās Jaunavas Marijas, Miera karalienes vēstījumiem.
Tēva Slavko Barbariča fonds Medjugorjē visus tā līdzekļus izmanto, lai atbalstītu talantīgus studentus Bosnijā un Hercogovinā, kuriem nav līdzekļu, lai varētu atļauties studēt augstskolā.

Katru Huberta Telera prezentāciju Cīrihes Operas soliste Barbara Telere uzsāka ar Šarla Guno “Ave Maria” lūgšanu. Grāmatas autora stāsts par grāmatas tapšanas procesu tika vizuāli atspoguļots videoprezentācijā, ko pavadīja muzikāls priekšnesums viņu bērnu Ezehiēla un Rebekas pavadījumā (grupa “Pines & Rivers”). Grāmatas tapšanas laikā Huberts bieži griezās pie Tēva lūgšanās pēc atbildes – Vai Tas ir vajadzīgs cilvēkiem, proti mums. Tad sirdī saņēma atbildi, ja Tu nerunāsi, tad akmeņi kliegs!